Midyat Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, Atatürk anıtına çelenk konuldu, göndere Türk bayrağı çekildi.

Törenlere Midyat kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Garnizon Komutanı vekili Albay Mehmet Uysal, Midyat Belediye Başkan Mehmet Mekan Taş katıldı.

Kocatepe Kültür Salonunda devam eden törende, Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Üsteğmen Murat Erdi Kocaoğlu yaptı.

Kocaoğlu, konuşmasında, “Çanakkale Zaferi;  kahraman Mehmetçiğin, varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanmayacak milli duygu, milli inanç ve kahramanlığın yeniden şahlanışıdır. Dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, Resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Törenler, ‘Çanakkale’de düğün var’ isimli tiyatro oyunun sahnelenmesi ve Çanakkale kahramanlık Türkülerinin seslendirilmesiyle devam etti.

Gazipaşa ve Alihsan Kalmaz ilkokul öğrencilerinden oluşan bir gurup öğrenci Midyat Emniyet Müdürü Temel Salman ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Ölmez’i makamlarında ziyaret etti.

Günün anısına öğrenciler ellerinde karanfilleri takdim etti. Öğrencileri ağırlayan Salman ve Ölmez, öğrencilerle sohbet ederek birimleri ziyaret ettiler.

Belde ve köy okullarında bulunan öğrencilerde aynı şekilde Jandarma karakollarını ziyaret eden öğretmen ve öğrenciler, karakol komutanlarına ve askerlere karanfil verdiler. Unutulmaz bir gün yaşayan öğrenciler, karakolları gezerek askerlerle hatıra fotoğrafı çekti.

Ayrıca ilçede bulunan bütün Camilerde Cuma namazını müteakip şehitler için dualar edildi. Mili birlik ve beraberlik için hutbeler okundu.

 
 
 
İSAY2 Galeri  
 
 
 
 
 
 
 
 

HIZLI ERİŞİM