BAŞYURT KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ! 
 
İlçemize bağlı Başyurt Mahallesi Efeler Mezrasında 30 yıl önce terör örgütü tarafından katledilen 7’si çocuk, 10 köylü için düzenlenen anma töreninde İlçe Kaymakamımız Sayın Hüseyin Tekin, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Garnizon Komutanı Albay Vahit Şentosun, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil İbrahim Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü Temel Salman, Eski Midyat Belediye Başkanı Felemez Aslan, kanaat önderi Abdullah Taş ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Kaymakamımız Sayın Hüseyin Tekin, 30 yıl önceki katliamın, örgütün en vahşi eylemlerinden biri olduğunu belirterek,
 
“Tam 30 yıl önce bu köyde, 10 cana kıyıldı. Bizler, bölücü terör örgütü PKK'nın en vahşi, en acımasız, en insanlık dışı eylemlerinden bir tanesini bugün burada anmak, geride kalanların acısını paylaşmak, devlet ve millet olarak da bunu unutmamak ve unutturmamak için bugün buradayız. Hepimizin başı sağ olsun. Acımız büyük, unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Mücadelemiz kutsaldır, asla vazgeçmeyeceğiz. Bizleri kimse ölümden korkutamaz. Onların ölüm dediği, bizim makamların en yücesi olan şehitlik mertebesidir. Bu ülkede,  tam 30 yıl önce şahit olduğumuz o çocuklarımız da şehit oldu. Beşikten yaşlısına kadar herkes bu ülkede şehit olmaya hazırdır. Hiçbir makam ya da mevkii kendini bundan ayrı tutmamaktadır. Yeri geldiğinde askerimiz, polisimiz, güvenlik korucularımız, evet, yeri geldiğinde de kaymakamlarımız şehit olmaya hazırdır. Ama şunu hiçbir zaman, hiç kimse, hiçbir şekilde unutmasın. Biz bu coğrafyada yaşamanın bedelini ödüyoruz, ödemeye de hazırız." dedi
 
Anma törenin ardından Kaymakamımız Sayın Hüseyin Tekin şehit edilen vatandaşların, şehit edildikleri yerlerde incelemelerde bulundu. Şehit aileleri ile yaptığı görüşmede onların yalnız olmadıklarını Devletin her zaman yanlarında olduğunu belirterek acılarını paylaştı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HIZLI ERİŞİM