Midyat’ta Terör Lanet Miting ve Yürüyüşü Yapıldı.
Türkiye’de son dönemlere artan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla Midyat'ta, belediye başkanlığı, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa düzenlediği “Şehide Saygı ve Teröre Tepki” mitingine her yaştan vatandaşlar katıldı.
 
Miting ve yürüyüşe Mardin Valisi Mustafa Yaman, İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Midyat Kaymakam V. Erol KORKMAZ, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Atatürk Parkı’nda düzenlenen “Şehide Saygı, Teröre tepki” mitingine halk ve gençler bayraklarla destek verdi. Mitingde "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK", "Polise, askere uzanan eller kırılsın" sloganları atıldı, tekbir getirildi.
Kalabalığa seslenen Mardin Valisi Mustafa Yaman ise, güçlü bir Türkiye ile terörü ülke gündeminden çıkacağını söyleyerek,  “Millet olarak Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi terörle mücadelede ve 15 Temmuz'da siz vatan evlatları bu toprağı, ülkesini ve bu toprağa göz dikenlere karşı büyük bir mücadele verdiniz ve şehitler verdik. Bundan sonra da vereceğiz. Çünkü bu ülke bu millet çok güçlü. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümeti Allah'ın izni ile bu belayı ülkenin gündeminden çıkaracaktır.” “Bu patlatılan bombalarla iç savaş çıkartmaya çalışıyorlar” dedi
Sayın Valimizin ardından söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, provokasyonlara gelinmemesi konusunda çağrıda bulunarak, Türkiye'nin Suriye'ye dönüşmesine izin vermeyeceklerini vurguladı Metiner, şöyle konuştu: “Biz Kayseriyiz, biz Mardiniz, biz Midyatız, biz birlikte Türkiyeyiz. Biz Türküz, biz Kürdüz, biz Arabız, biz Lazız, Çerkeziz, ama birlikte Türkiye'yiz. Tek milletiz. Hiç kimsenin bizi bölüp parçalamasına izin vermeyeceğiz. PKK'nın hangi amaçlar doğrultusunda kimler tarafından kullanıldığını hepiniz görüyorsunuz. Emperyalist devletlerin, yanı başımızdaki bazı bölgesel devletlerin kirli ve karanlık bir taşeronu olan örgütün bu topraklarda yaşayan aziz milletimizi esir almasına asla izin vermeyeceğiz. Bu ülkeyi Suriye'ye dönüştürmenize asla izin vermeyeceğiz. Gencecik polislerimizi, askerlerimizi Şehit ediyorlar. Yiğitseniz mertçe vuruşun mertçe. Bir yere bomba bırakmak, bir otobüsün yanından geçerken bir aracı patlatmak ancak kalleşlerin, korkakların, namertlerin işi olabilir. Karşınızda diz çökmeyeceğiz. Bizi bölmenize izin vermeyeceğiz. Türk ve Kürdü, Arabı karşı karşıya getirmenize asla izin vermeyeceğiz. Biz bu ülkenin Türkleri, Kürtleri, Araplari aynı damardan dolaşan kanız. Sizi yeneceğiz. Bu patlatılan bombalarla iç savaş çıkartmaya çalışıyorlar. Etnisite ve mezhep üzerinden aramıza fitne tohumları ekmeye çalışıyorlar. Onların yeşermesine asla izin vermeyeceğiz. Bizi birbirimize düşürmelerine asla izin vermeyeceğiz. O teröristlere hak ettikleri dersi en ağır bir biçimde vericeğiz. Ama onların provokasyona, oyunlarına gelmeyeceğiz.” Konuşmaların ardından yaklaşık bir kilometre yürüyen kalabalık Estel Köşk meydanında protesto eylemini sonlandırdı.
 
 
İSAY2 Galeri  
 
 
 
 
 
 
 
 

HIZLI ERİŞİM